Home » Deste ve Taktik » 1. Arena Desteleri » Dev & Mini P.E.K.K.A & Prens Destesi

Dev & Mini P.E.K.K.A & Prens Destesi

Merhaba arkadaşlar, oyuna yeni başlamış ve nasıl bir deste yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Bu konuda değişik kartlar ile desteler denemiş olabilirsiniz fakat uygun bir deste oluşturamadığınızı düşünüyorsanız yada size ilham vermesi için aşağıdaki desteyi kullanabilirsiniz.

Size görede elbette bir deste vardır. Kartlarınızın içinde Prens kartı varsa bu desteyi kullanabilir ve kısa zaman içinde 1. Arena’dan 3. Arenaya çıkmayı başarabilirsiniz.

Tek yapmanız, bu desteyi kullanmaya başlamak ve oyuna alışmaktır.

Mini P.E.K.K.A. + Silahşor + Prens kombinasyonuyla oyuna en uygun şekilde alışmaya başlayabilirsiniz. Bu deste kullanışlı bir destedir. Hiçbir zorluk çıkartmadan yapmanız gerekli olanları yapıp maçları kazanarak süratlice üst sıralara tırmanmaya amaçlamalısınız. Destenin kullanılabilmesi için size söylenen bütün kartlara sahip olmanız gerekmektedir.

Dev & Mini P.E.K.K.A & Prens

Prens: Destenin ilk ve en mühim kartlarından birisidir. Prens kartı Destansı niteliğe sahip bir karttır ve leveli kolay kolay yükseltilemez. Ancak rakip uunuttuğu vakit ağır hasarlar vermenizi gerçekleştiren bir birliktir. Yapmanız lüzumen önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak ve onu rakip kuleye ulaşmasını sağlamaktır.

Mini P.E.K.K.A.: Adı üzerinde P.E.K.K.A minyatür hali. Hasar potansiyeli gerçekten fazlaca yüksek olmasından genelde hücum ve savunma olmak suretiyle iki yönlü kullanılmaktadır. Bu destede savunmanıza en mühim katkıda bulunacak kartlardan birisidir. Karşı hücum amacıyla ise oldukça kullanışlıdır.

Silahşor: Oyunu devamlı oynayacak biriyseniz bu kartı en uygun şekilde kullanmayı öğrenmelisiniz. Bunun sebebi Silahşor kartı bir çok desteye basitçe yerleştirilebilinmesidir.

Yavru Ejderha: Uçan birlik kartları arasında yer alan ve cüssesi geniş olan yavru ejderha, toplu olarak hücum yapan rakiplere karşı sağlam bir savunma gerçekleştirebilirsiniz. Yavru Ejderhayı dilerseniz tank olarak kullanıp Prens ve Şövalye gibi kartların önünden gitmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu destemizde Dev varken 2. planda tutabilirsiniz.

Dev: Destenizde kesinlikle gerçek bir tank yer alması gereklidir ve bu iş için en uygunu Dev kartıdır. Dev canı çok yüksek olan, biraz ağır hareket eden fakat gelen hasarı karşılayabilen bir karttır. Yavru Ejderha gibi yada Silahşoru, Dev kartının arkasından göndererek iyi bir strateji kurabilirsiniz.

Şövalye: Bu karttan fazla bekletiniz olmasın. İkinci bir tank olarak kullanılabilecek bir karttır ve savunmada gelen rakiplerin ilgisini dağıtmak amacıyla ondan iyisi yoktur. Maliyetinin düşük olması ise üstünlük sağlayan diğer yönüdür.

Oklar: Destede bulunması gereken büyü kartı amacıyla tercihinizin bu olması gereklidir. İlk levellarda oldukça yararlı bir büyü kartıdır, bu kartla çok iyi işler çıkarabilirsiniz. Rakip toplu birliklerle saldırı yaptığı sırada kullanabilir ya da kendi birliklerinizin önünü açmak amacıyla bu karttan yararlanabilirsiniz.

Mızraklı Goblinler: Desteninizin iyi olmasını istiyorsunuz bu güzel ama maliyetleride düşünmeniz gerekiyor maliyet derken iksir maliyetinden bahsediyoruz tabiki. Bir biçimde destenize düşük maliyetli kartlar yerleştirmelisiniz. Bu az maliyetli kart söz hususu destede Mızraklı Goblinler’de faydalanılmıştır. Bu kartı rakiplerin ilgisini dağıtmak ve onlara süratli bir şekilde hasar vermek amacıyla kullanabilmeniz mümkün.

Mini P.E.K.K.A. + Silahşor + Prens destesi vasıtası ile ilk arenadan üst sıralara doğru süratli bir şekilde tırmanmayı başarabilirsiniz. Bu deste aslında oldukça kuvvetlidir zira ilk sıralarda en kuvvetli kartları barındırmaktadır.

 

Check Also

Clash Royale 1.9.0 Güncelleme

2’ye 2 Yeni 2’ye 2 oyun modlarıyla bu yaz iki kat eğlenceli! 2’ye 2 Dostluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir